Siatkówka

Skra Bełchatów perłą województwa łódzkiego

PGE Skra Bełchatów – sportową perłą województwa łódzkiego” to projekt, który w najbliższych dwóch latach ma promować klub i region łódzki w Polsce i zagranicą.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się wygrać konkurs – powiedział prezes PGE Skry Bełchatów Konrad Piechocki. – Przez najbliższe dwa lata będziemy promować województwo łódzkie, siatkówkę i klub, zarówno w regionie,  Polsce jak i w rozgrywkach europejskich. PGE Skra Bełchatówzostała doceniona poprzez te wszystkie lata działalności. Udział w Lidze Mistrzów, spotkania w Łodzi przy pełnej frekwencji na meczach, wszystko to zaowocowało tym, że doceniono nasz klub jako markę, która w sposób znaczący może promować region.

W ramach projektu „PGE Skra Bełchatów – sportową perłą województwa łódzkiego” klub planuje przeprowadzić szereg działań mających na celu zaprezentowanie samego klubu oraz jego oddziaływanie na kibiców, podtrzymanie dobrego wizerunku marki PGE SKRY Bełchatów i pokazanie regionu łódzkiego, który wspiera organizacje sportowe. Akcje te będą się odbywały cyklicznie, nie tylko w regionie łódzkim, ale także całej Polsce i Europie.

Największym wydarzeniem ma być ogólnopolski zlot kibiców PGE Skry Bełchatów, który już jest organizowany od kliku lat. W trakcie dwóch najbliższych zlotów, poza prezentacją zespołu i atrakcjami, które do tej pory towarzyszyły spotkaniom, zostanie zorganizowany mecz z drużynąsiatkarską z czołówki światowej oraz koncert gwiazdy europejskiego formatu.

Kolejnym wydarzeniem będą cykliczne konferencje tematyczne, które ukażą klub jako profesjonalnie zarządzaną organizację sportową. Tematyka tych konferencji będzie związana m.in. z marketingiem sportowym czy współpracą samorządu lokalnego z klubem sportowym.

Trzecim działaniem PGE Skry Bełchatów będzie siatkarski tour. Po zakończeniu sezonu ligowego klub planujeodwiedzić 16 miast wojewódzkich w całej Polsce. Szczegóły projektu będą podane później.

Czwartym działaniem są wyjazdy europejskie w ramach pucharów europejskich. Jeszcze w tym roku,klub rozpocznie promocję regionu. Specjalnie na tę okazję PGE Skra Bełchatów przygotowała dwujęzyczne broszury z informacjami o klubie oraz województwie łódzkim.

Całość akcji będzie dodatkowo promowana w jednej z sieci kin na terenie Polski.

Wartość projektu „PGE Skra Bełchatów – sportową perłą województwa łódzkiego” to 1,5 miliona złotych, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu województwa łódzkiego wynosi 800.000 tysięcy.

Źródło: plusliga.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s