Siatkówka

Górą Jastrzębianie ! – Jastrzębski węgiel triumfuje nad Transferem Bydgoszcz – 3:0

Jednym z wielu emocjonujących meczy rozegranych podczas 6. Kolejki siatkarskiej Plus Ligii było starcie pomiędzy Jastrzębskim Węglem, a Transferem Bydgoszcz. Na jastrzębskim boisku gospodarze pewnie wygrali spotkanie 3-0 (25:14, 25:20, 25:22)
Patrząc na statystyki pierwszego seta, a co za tym idzie jego wynik, nie ulega wątpliwości, iż w każdym elemencie drużyna ze śląska górowała nad ekipa gości. Mając pierwszą piłkę setową przy stanie 24:13, można śmiało pozwolić sobie na różne warianty zagrywki. Ostatecznie drożyna z Bydgoszczy zdołała obronić jeszcze tylko jeden punkt, by kolejny przy własnej zagrywce oddać przeciwnikom, schodząc na przerwę z setem do do odrobienia.
W pozostałych dwóch setach Jastrzębski Węgiel robił wszystko, by nie stracić wzrastającej przewagi nad przeciwnikiem. Nie mniej jednak należy tutaj oddać honor Transferowi ponieważ sukcesywnie odrabali straty. Faktem jest jednak, iż doskonała zagrywka, jak również skuteczność w ataku pozwoliły Jastrzębianom cieszyć się z wygranej za trzy punkty.
Zwycięstwo nad drużyną Transferu Bydgoszcz, a co za tym idzie, zmiany w tabeli klasyfikacji generalnje Plus Ligi, uplasowały Jastrzębski Węgiel na pozycji lidera. Na uwagę zasługuje również świetna gra Michała Kubiaka,który został wyróżniony MVP meczu.
Istnieje takie słynne powiedzenie w żargonie siatkarskim, iż w tym sporcie wszystko jest możliwe, a posiłkując się słowami klasyka „dopóki piłka w grze, wszystko może się zdarzyć” nie pozostaje nic innego jak Wierzyc w to, iż Marian Kardas, trener Transferu Bydgoszcz, znajdzie receptę na to, by gra jego podopiecznych była systematyczna i zaczęła przynosić więcej punktów. Jak dotąd Bydgoszczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli Plis Ligii, zdobywając zaledwie 1 punkt. Jednak przed nami jeszcze wiele spotkań, na których wszystko może się jeszcze zmienić.
Jastrzębski Węgiel: Masny, Łasko, Gierczyński, Kubiak, Pajenk, Van De Voorde, Wojtaszek (libero) oraz Filipov, Popiwczak, Malinowski, Jarmoc, Bontje
Transfer Bydgoszcz: Woicki, Janeczek, Wika, Waliński, Jurkiewicz, Nowakowski, Bonisławski (libero) oraz Portuondo, Sieńko, Wiese, Wieczorek, Stysiał

MVP: Michał Kubiak