Siatkówka

Komentarze po meczu Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn Koźle


Jednym z najbardziej emocjonujących meczów tej kolejki siatkarskiej Plus Ligi, był bez wątpienia mecz pomiędzy Jastrzębskim Węglem, a Kędzierzynem. W sobotniej potyczce górą byli podopieczni Sebastiana Świderskiego, jednak mecz nie należał do łatwych ponieważ zwycięzce rozstrzygnął dopiero tei-break.  A oto co powiedzieli trenerzy i kapitanowie drużyn po meczu:

Michał Ruciak (kapitan ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Ogromna radość panuje w naszych szeregach po tym zwycięstwie. Zaczęliśmy bardzo dobrze i w pierwszych dwóch partiach wszystko nam wychodziło. Zrealizowaliśmy w nich wszystkie założenia. W trzeciej odsłonie przytrafił się nam słabszy moment i w konsekwencji przegraliśmy tego seta, jak również następnego. W tie-breaku też przegrywaliśmy, na szczęście końcówka należała do nas.

Michał Kubiak (kapitan Jastrzębskiego Węgla): Gratuluję przeciwnikom zwycięstwa. Końcówkę spotkania biorę na siebie. Ja przegrałem ten mecz.
Sebastian Świderski (trener ZAKSY Kędzierzyn-Koźle): Gratuluję wspaniałego widowiska stworzonego przez kluby kibica zespołów i atmosfery, jaka panowała na trybunach podczas rywalizacji. Powtórzę słowa, które wypowiedział trener Bernardi w Kędzierzynie-Koźlu. Jeśli prowadzi się 2:0, musimy się w Polsce nauczyć może nie dobijać, bo to brzydkie słowo, ale wygrywać mecz. Słynna opowieść o rekinie, który w momencie poczucia krwi, nie wypuszcza już swojej ofiary. My dziś popełniliśmy ten sam błąd, którego jastrzębianie doświadczyli na naszym parkiecie. Na szczęście udało nam się wygrać tie-breaka. Stało się tak, bo do końca wierzyliśmy. Brawa dla chłopaków. Potrafimy wreszcie wygrywać ważne końcówki, co było naszym mankamentem w początkowej fazie sezonu.
Lorenzo Bernardi (trener Jastrzębskiego Węgla): Zaprzepaściliśmy szansę na wygranie pierwszego seta, zaś drugi był bardzo zły w naszym wykonaniu. Zaczęliśmy grać dopiero od trzeciej partii i rywalizacja w tym fragmencie była bardzo zacięta. Spotkanie można nazwać kopią tego z pierwszej części sezonu, które zostało rozegrane w Kędzierzynie-Koźlu. Mecz układał się bardzo podobnie.
Źródło: plusliga.pl
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s