Siatkówka

Chciałbym by Antiga zebrał niekoniecznie najlepszą drużynę, ale drużynę, która jest gotowa do ciężkiej pracy o medale

W dzisiejszym programie Polska magazyn siatkarski w Polsacie Sport News gośćmi Jerzego Mielewskiego byli: Andrzej Biernat, Andrzej Popko oraz Piotr Gruszka. Wszyscy w studio zastanawiali się nad kondycją polskiej siatkówki, zarówno żeńskiej jak i męskiej. Szukano m.in. recepty na sukces. Sukces, który ma być udziałem naszych siatkarzy podczas tegorocznych rozgrywek zarówno w Lidze światowej, jak i eliminacjach do Mistrzostw Europy, ale przede wszystkim do Mistrzostw Świata. Piotr Gruszka gościł w programie po raz pierwszy, ale miejmy nadzieję, zę nie ostatni. Uwagi jakimi dzielił się z współtowarzyszami były naprawdę na wysokim poziomie i co najważniejsze, bardzo rzeczowe. Piotr odniósł się m.in. do prowadzenia zespołów „za jego czesów”, opowiadał jak zawodnicy podchodzili do poszczególnych zawodów i czym dla nich tak naprawde był sukces.  

Trener Castellani stworzył prawdziwą drużynę, my naprawdę czuliśmy na mistrzostwach Europy 2009, że jesteśmy razem. Wiedzieliśmy, że aby myśleć o medalu, trzeba zagrać trzy super mecze, a przynajmniej dwa. Takie naprawdę bardzo, bardzo dobre. My się wtedy całkowicie wspieraliśmy, wiedzieliśmy, co możemy zrobić i ciężko pracowaliśmy. Chciałbym, żeby Stephane zbudował zespół nie NAJLEPSZY, ale zespół, w którym ludzie będą gotowi do pracy.(polsatsport.pl)

Doświadczenia siatkarskiej reprezentacji, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, na przestrzeni kilku ostatnich lat pokazały, ze miara prawdziwego sukcesu, jest nie koniecznie, drużyna składająca się z samych „gwiazd”. Do osiagania sukcesu potrzebna jest przede wszystkim wiara we własne siły i w siłę całej drużyny, bo tylko dzięki jedności i ukierunkowaniu na cel, można dojść naprawdę daleko. Cytując klasyka 

Zwycięscy nigdy nie rezygnują, Rezygnujący nigdy nie zwyciężają, 

miejmy nadzieję, iż to motto będzie motorem napędowym naszej przyszłej reprezentacji i Stephane Antiga weźmie sobie uwagi Piotra Gruszki do serca, bo co jak co, ale Piotrek dobrze prawi. 
Opracowanie: własne
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s