Siatkówka

Co czeka Grzegorza Boćka?

Wczoraj ramach kolejnej kolejki siatkarskiej Plus Kędzierzyn Koźle zmierzył się z Transferem Bydgoszcz.  Jednym z podstawowych atakujących Kędzierzyna jest niewątpliwie Grzegorz Bociek. Postać wyróżniająca się bardzo dobrą dyspozycją w  tegorocznych rozgrywkach Ligii. W związku z wysoką formą, w ramach spekulacji dotyczących powołań do reprezentacji Polski nazwisko Grzegorza, nie schodzi z ust ekspertów. W ostatnim odcinku Magazynu Siatkarskiego Jerzy Mielewski zwrócił jednak uwagę na bardzo ważny aspekt. Obecnie trwa postępowanie odwoławcze od decyzji wydanej przez Sąd przy PZPS pomiędzy drużyną AZS Częstochowa, a ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. Konflikt dotyczy właśnie Boćka ponieważ AZS Częstochowa rości sobie prawo do tego zawodnika, twierdząc, iż podpisał on kontrakt z Kędzerzynem, jeszcze podczas trwania umowy z akademikami. W związku z tym transfer Grzegorza do ZAKSy miałby się odbyć wbrew prawu. Zanim Sąd odwoławczy wyda decyzję zapewne minie jeszcze kilka dni, ale już dziś wszyscy zastanawiają się co będzie, gdy atakujący zostanie zawieszony. Jak podkreślił Artur Popko:


„Jeżeli zostanie stwierdzone podpisanie albo udokumentowanie dwóch kontraktów, to zawodnik zostanie zawieszony. Takie są przepisy”.

W przypadku tak niekorzystnego wyroku dla zawodnika pojawi się pewien problem odnośnie powołania. W momencie zawieszenia w grze, jasnym jest, iż zawodnik nie może zostać powołany do reprezentacji czy tez innej drużyny ligowej. Wówczas Stephane Antiga może napotkać na swojej drodze pierwszy poważny problem. Jak już wspomniano wcześniej, Grzegorz Bociek jest jednym z kandydatów na atakującego reprezentacji w tym sezonie. Jednym ponieważ trudno tutaj pisać o faworycie. Jeżeli zostanie zawieszony, jego kandydatura automatycznie zostaje odrzucona. Wówczas znów pojawia się temat Mariusza Wlazłego, ale jak powiedział Andrzej Biernat 

Wlazły nie chce grać w reprezentacji, więc nie powinniśmy go brać pod uwagę. 


Biorąc pod uwagę obecną sytuację w Plus Lidze, na pozycji atakującego zapowiada się naprawdę zacięta walka o miejsca w tej najważniejszej drużynie w kraju.

ZAKSA Kędzierzyn Koźle – Transfer Bydgoszcz – 2:3 (25:21, 17:25, 25:16, 22:25, 7:15)Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s