Siatkówka

Radosław Panas – Ten kto przygotuje się najlepiej do turnieju, ten go wygraZnamy już 16 z 24 uczestników siatkarskiego mundialu. 

 – Myślę, że czempionat wygra ten zespół, który najlepiej fizycznie przygotuje się do tego niezwykle wyczerpującego turnieju – mówi trener LOTOS-u Trefla Gdańsk Radosław Panas, który z bezpośrednim zapleczem reprezentacji Polski, wywalczył w ubiegłym roku srebrny medal w Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu. –  Cały czas podnosi się poziom siatkówki na świecie. Jest coraz mniejsza dysproporcja między silnymi zespołami z pierwszej części rankingu FIVB, a tymi pozostałymi. Trzeba przyznać, że jest  bardzo mało spotkań do tak zwanej jednej bramki. Zespoły grają bardzo ambitnie – dodaje szkoleniowiec z Gdańska.
Dodał, że mistrzostwa świata z jednej strony są bardzo ważnym turniejem, ale z drugiej bardzo wyczerpującym. – Drużyny będą miały do rozegrania sporą liczbę meczów. Co więcej spotkania zostaną rozegrane w niewielkich odstępach czasowych. Nie ulega wątpliwości, że dla zawodników będzie to selektywny turniej. Nie będzie można powiedzieć, że wygrał ktoś przypadkowo.
Organizatorzy polskiego mundialu przygotowali nowy system rozgrywek, który minimalizuje możliwości kalkulowania. Czy nowa formuła rzeczywiście sprawi, że w finale zagrają najsilniejsze drużyny?
– Przed turniejem trudno wypowiadać się w tej kwestii. Wydaje się, że nowy system pozwoli uniknąć kombinowania i liczenia czy porażka bardziej się opłaci, czy zwycięstwo w kontekście kolejnej fazy turnieju. Myślę, że z oceną tego systemu musimy poczekać do zakończenia mistrzostw świata. Wtedy też  będziemy mogli powiedzieć, czy to był dobry system, czy się sprawdził i czy go kontynuować. W mojej ocenie decydujące będzie przygotowanie fizyczne zespołów i ta głębia ławki, bo na pewno jedna szóstka tego turnieju nie pociągnie. Ten kto przygotuje się najlepiej fizycznie do tego turnieju ten go wygra – podkreślił szkoleniowiec LOTOS-u Trefla Gdańsk.
Polscy kibice głęboko wierzą w sukces Polaków na mistrzostwach świata, które odbędą się w Polsce. Na kogo najlepiej trafić w fazie grupowej? 
– Trudno powiedzieć z kim przyjdzie nam zagrać w grupie. Nie potrafię tego przewidzieć. Losowanie to losowanie. Dopiero po 27 stycznia będzie można coś więcej powiedzieć o przeciwnikach biało-czerwonych. Myślę, że z takimi zespołami jak Rosja czy Brazylia spotkamy się w dalszej części mistrzostw. Chcę jeszcze raz podkreślić, że dysproporcje między zespołami są coraz mniejsze i szczególnie w początkowej fazie turnieju mogą się zdarzać niespodzianki – zakończył Radosław Panas. 
Źródło: pzps.pl
 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s