Siatkówka

Kibic drużyny – nie tylko fan, ale też przeciwnik, czyli "kibicowanie" po częstochowskuW ramach kolejnych afer i ogromnego niezadowolenia poniżej przeczytajcie oficjalne stanowisko siatkarzy AZS Częstochowa w sprawie zachowania kibiców w trakcie meczu z MKS Banimexem Będzin. Dwudziestoosobowa epika kibiców, która pojechała za swoją drużyą do Sosnowca, nie potrafiła spokojnie patrzeć na grę zawodników. Nie trzeba było długo czekać na ich reakcję, dlatego też w stronę boiska skierowali niezyt dopingujące okrzyki typu „Wracajcie z buta, to będzie wasza pokuta”, „Zejdźcie z boiska, nie róbcie z nas pośmiewiska”, „Po co wy gracie jak wy ambicji nie macie” oraz „Siatkarzyki pajacyki„. W związku z zaistaniałą sytuacją siatakrze na łamach strony internetowej swojego klubu umieścili stosowne oświadczenie.

Z oburzeniem przyjęliśmy postawę osób, mieniących się kibicami AZS Częstochowa. Jesteśmy zbulwersowani sposobem obrażania zarówno nas, a co za tym idzie Klubu, którego barwy mamy zaszczyt reprezentować – napisali w oświadczeniu siatkarze AZS Częstochowa.

Zespół, po oburzających wydarzeniach w Sosnowcu, gdzie doszło do obrażania drużyny i poszczególnych zawodników w formie absolutnie skandalicznej, wydał specjalne oświadczenie. Poniżej pełna jego treść:
Z oburzeniem przyjęliśmy postawę osób, mieniących się kibicami AZS Częstochowa. Jesteśmy zbulwersowani sposobem obrażania zarówno nas, a co za tym idzie Klubu, którego barwy mamy zaszczyt reprezentować.Zarzuty, kierowane w naszą stronę w sposób całkowicie niedopuszczalny, mają w dodatku wymiar absurdalny. Zarzucanie nam braku ambicji i woli walki w trakcie czwartego seta ostatniego meczu w Sosnowcu jest czymś niezrozumiałym i nie ma nic wspólnego z faktami.Podkreślamy, że jako drużyna nie akceptujemy takiej postawy. Tym bardziej jest to dziwne, iż ludzie, którzy mienią się naszymi kibicami, powinni być z zespołem nie tylko w chwilach sukcesów. Nie ma wątpliwości, że w tym sezonie czekają nas powody zarówno do radości, jak i do smutku. Takie bowiem są realia sportu, ale nie zmienia to oczywiście naszej postawy – my, drużyna AZS Częstochowa, zawsze zostawiamy na boisku serce. I nikt nam tego nie odbierze.Chcemy podkreślić, że kategorycznie nie akceptujemy sposobu obrażania kapitana drużyny, tym bardziej, że nie ma to nic wspólnego ze sportem. Jesteśmy zespołem. Każdy z nas czuje się jego ważną częścią.Prawdziwy AZS to my. AZS tworzą ludzie, którym zależy na tym, by ten klub istniał i się rozwijał, a nie ci, którzy swoim zachowaniem go niszczą.Oświadczenie podpisali siatkarze, trenerzy i kierownictwo drużyny AZS Częstochowa SSA. Żródło:azsczestochowa.pl 

Kibic to bardzo wdzięczny uczestnik każdego sportu i swoim oddaniem i zachowaniem bardzo często potrafi tak zmotywować zawodników do działania,iż mimo przegranej pozycji, wychodzą z meczu zwycięsko. W tym przypadku mamy do czynienia z sytuacją wręcz odwrotną. Zespół z Częstochowy przegrał z baniaminkiem tegorocznych rozgrywek 3:1,w związku z czym niezadowolenie kibiców mogło być jak najbardziej uzasadnione. Wątpliwym jednak jest sposób w jakim to niezadowolenie okazali, tym bardziej, że grali w charakterze gości. Niestety świadczy to o poziomie kibicowania, której niektórzy zwolennicy częstochowskiego klubu nie posiadają. Przykre jest tylko to, że zawodnicy oprócz martwienia się o grę swojego zespołu, muszą martwić się tym, czy po raz kolejny nie będą musieli się wstydzić, nie tylko wynik na boisku, ale też za ludzi, którzy tę grę przyszli oglądać.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s