Siatkówka

Mirosław Przedpełski zatrzymany przez CBA – miał przyjmować łapówki

W dniu wczorajszym w Katowicach został zatrzymany Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej – Mirosław Przedpełski, wraz z szefem jednej z firm ochroniarskich FOSA  z Chorzowa. Sprawa jest w toku dlatego jedyną informacją potwierdzaną na ten moment jest sam fakt zatrzymania.


Przemysław Nowak, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej stwierdził, iż jeszcze w dniu jutrzejszym mogą zostać postawione zarzuty łapówkarstwa ponieważ wszelkie dokumenty zostały przekazana odpowiednim organom.


PZPS wydał już oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy

PZPS potwierdza, że w czwartek, 13 listopada w siedzibie Związku przeprowadzone zostały działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Funkcjonariusze poprosili o przedstawienie wybranych dokumentów związanych z organizacją FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. W piątek, 14 listopada, prokuratura poinformowała o postawieniu Mirosławowi Przedpełskiemu, prezesowi PZPS zarzutu korupcyjnego. W tym dniu na prośbę śledczych w siedzibie związku stawił się również Artur Popko, wiceprezes PZPS. W godzinach wieczornych rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował o jego zatrzymaniu.

Związek w pełni współpracuje z organami śledczymi, udostępniając wszystkie żądane dokumenty i informacje. PZPS nie komentuje działań tych organów.

PZPS informuje, że posiada pełną zdolność do wykonywania wszelkich czynności statutowych gwarantujących działalność w pełnym zakresie.sportowefakty.pl

Sprawa dotyczy nieprawidłowości podczas przygotowań do siatkarskich mistrzostw świata, które miały miejsce we wrzeniu tego roku.


Niestety jak widać, nawet tak wspaniały sport jakim jest siatkówka, może być skorumpowany. Pytanie tylko czy tylko tych przygotowań, czy mozę też innych imprez organizowanych przez PZPS.
A Wy co o tym myślicie? Ciekawa jestem waszej opinii…

Niestety to zdjęcie nie ma już racji bytu...

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s