Siatkówka

Michał Bąkiewicz został nowym trenerem AZS Częstochowa

Michał Bąkiewicz został nowym trenerem siatkarzy AZS Częstochowa. Bąkiewicz zastąpił na tym stanowisku Marka Kardosa, który rozwiązał swój kontrakt za porozumieniem stron.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni Markowi za wszystkie lata spędzone w naszym klubie. To był trudny okres, a ostatnie słabsze wyniki nie powinny przesłonić sukcesów, którymi również dzięki trenerowi Kardosowi się cieszyliśmy – mówi prezes AZS Częstochowa SSA Roman Lisowski.
Kardos do Częstochowy trafił w 2009 roku, jeszcze jako zawodnik. Po sezonie zakończył karierę i został pierwszym trenerem zespołu. Największy sukces pod wodzą tego szkoleniowca AZS odniósł w 2012 roku, gdy zdobył europejski Puchar Challenge.
Nowy trener AZS Michał Bąkiewicz ma 33 lata i jest jednym z najwybitniejszych polskich siatkarzy ostatnich lat. Kilka tygodni temu z powodu kontuzji zakończył swoją bogatą w sukcesy karierę. W dorobku ma m.in. mistrzostwo Europy, wicemistrzostwo świata, cztery tytuły mistrza Polski oraz srebrne i brązowe medale Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata. Będąc siatkarzem AZS Częstochowa trzykrotnie zdobywał wicemistrzostwo Polski. Ponad dwieście razy wystąpił w reprezentacji Polski.
– Michał w Częstochowie zaczynał swoją prawdziwą siatkarską karierę i tutaj też ją skończył. To niezwykle inteligentny człowiek, który doskonale zna się na siatkówce. Jesteśmy przekonani, że w roli trenera poradzi sobie tak, jak przez lata na boisku. Z pewnością to materiał na doskonałego szkoleniowca – dodaje Lisowski.
Nowemu trenerowi w pracy z siatkarzami AZS będzie pomagał związany z AZS od wielu lat Ryszard Bosek, w przeszłości m.in. trener reprezentacji Polski. Źródło: azsczestochowa.pl
Cóż nie pozostaje mi nic innego jak tylko Michałowi pogratulować i życzyć samych sukcesów. Kiedy zaczynałam swoją przygodę z miłością do siatkówki pierwsze mecze, z racji miejsca zamieszkania oglądałam jeszcze z Hali Polonia, kiedy Michał zaczynał swoją karierę sportową. Dlatego tym bardziej będę trzymać kciuki za drużynę od której tak naprawdę wszystko się zaczęło.
Ciekawa jestem Waszej opinii, czy Michał poprowadzi AZS do pierwszych miejsc w tabeli, niczym Antiga do mistrzostw, bądź Anastassi Lotos Trefl do pierwszych miejsc w tabeli?
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s