Lifestyle

Zmiana to jedyna pewna rzecz w życiuZa nami początek roku i z każdym kolejnym dniem coraz bardziej odnajdujemy się w tym, że jesteśmy coraz starsi J Oczywiście mam tutaj na myśli tych, którzy tak uważają bo są osoby, które są wiecznie młode, nie zależnie czy mamy 2015, czy 2020 rok J W styczniu mogliśmy zaobserwować wiele artykułów, szkoleń oraz programów na temat postanowień noworocznych, stawiania sobie celów, zarządzania czasem w taki sposób, by wszystko co zaplanowaliśmy zostało realizowane.

„Zmień swoje życie na lesze” „od teraz wszystko się zmieni” „Zmiany musisz zacząć od siebie” – któż z nas nie słyszał takich tekstów, w telewizji, radio, gazetach, od znajomych? To wszystko prawda, tylko zwódźcie uwagę, że wszystko opiera się na jednym słowie – ZMIANA.  Nie lubimy zmian, bo jest to coś niepewnego, nie sprawdzonego. Lepiej żyć w tym co już jest bo to znamy, wiemy jak postępować w danej sytuacji, często znamy wielu ludzi, którzy „mają podobnie”. Nagle, ktoś mówi Nam by co zmienić. Ale po co? Przecież wcale tak źle nie mam… Może nie jest najlepiej, ale przecież no co ja mogę… Możesz to zmienić… Łatwo się mówi. Pewnie wiesz co mam na myśli.
Narzekamy na partnerów, bo nie są tacy jakich sobie wymarzyliśmy, w pracy nie płacą nam tyle ile byśmy chcieli, na nic nie mamy czasu, bo ciągle jest coś do zrobienia na wczoraj. A tak naprawdę jest na to sposób – ZMIANA. Jeżeli nie odpowiada Ci to jak zachowuje się Twój partner, partnerka, to mu o tym powiedź, albo się do tego dostosuje i się ZMIENI, albo Ty go zmień. Jeżeli nie masz czasu dla siebie i najbliższych to ZMIEŃ to poprzez rozplanowywanie na kartce każdego dnia i trzymaj się tego planu. Dzięki temu zaczniesz proces zwany zarządzaniem swoim czasem. Nagle okaże się, że w ciągu dnia masz 4 godziny wolnego, które z powodzeniem możesz wykorzystać na przyjemności.

Jeżeli chodzi o pracę, z tym zazwyczaj jest największy problem. Rynek mamy taki jaki mamy i czasem praca, którą podejmujemy jest po prostu koniecznością. Jednak z własnego doświadczenia wiem, że kiedy zmieniasz pracę, lub co gorsza to Ciebie zwalniają (choć na szczęście to do tej pory mnie nie spotkało) myślisz, ,że to wina firmy, w której pracowałeś/aś. Zaczynasz narzekać, że twój pracodawca był taki, czy owaki, mało płacił, ta firma to wyzysk, w ogóle nie szanują ludzi… ect. Przecież ja jestem tak świetnym pracownikiem, że powinni mi dziękować za to, że z nimi pracuje. Nie ma bardziej sumiennego i oddanego pracownika ode mnie. Zostaje po godzinach (jak się nie wyrabiam), czasem przychodzę wcześniej… Na pewno macie znajomych, którzy używają takiego wytłumaczenia. Być może w niektórych przypadkach tak jest, jednak w większości 80/20 (zasada pareto) tacy ludzie nie szukają winy w sobie. Może to właśnie przez takie podejście nie możesz znaleźć pracy swoich marzeń? Boisz się podjąć wyzwania jakie niesie ze sobą zmiana, przez co narzekasz na wszystkich i wszystko tylko nie skupiasz się na sobie. Nie jesteś wydajny, no bo przecież i tak zapłacą mi marne grosze i z czasem dochodzi do tego, że już Ci nie zapłacą, tylko podziękują za współpracę.


Zmiana to jedyna pewna rzecz w życiu i gdy tylko to zrozumiesz na pewno będzie Ci łatwiej podejmować trudne wyzwania. Na co dzień pracuje w sprzedaży, w różnych firmach i korporacjach. Od 6 lat jedyne czego jestem pewna w swojej branży to zmiany. Zmienia się produkt, ulepsza się go, zmieniają się przepisy, ceny, miejsce zamieszkania ect. Rok temu podjęłam pracę w innym mieście, wyjechałam z Gdyni, miasta, które kocham, do mniejszego, spokojniejszego, na swój sposób ładnego (choć bez dostępu do morza). Wtedy zrozumiałam tą zasadę – zmiana to jedyna pewna rzecz w życiu. Dzięki temu łatwiej mi podejmować nowe tematy, realizować nowe cele, często bardzo trudne. Gdybym nie zaczęła wyznawać tej zasady pewnie już dawno bym się poddała (nie mają tutaj bliskich, rodziny, znajomych), spakowała swoje rzeczy i wróciła tam gdzie jest znane, bezpieczne, sprawdzone. Dlatego zachęcam cię do jednej rzeczy – podejdź do zmian jak do czegoś co stanowi dla ciebie codzienność, a żadne stawiane przed Tobą wyzwania nie będą Ci straszne i z czasem po prostu staną się pozytywną częścią Twojego życia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s