Siatkówka

Skra pokonuje Jastrzębski Węgiel w walce o brązowy medal 3:0 (25:21, 25:20, 25:20)

Mecz o trzecie miejsce w tegorocznych rozgrywkach Plus Ligii zapowiadał wiele emocji. Jastrzebski Wegiel na pewno nie zmarnuje okazji na podium, natomiast Skra po porażce z LOTOSem na pewno będzie chciała podbudować morale.

Początek pierwszego seta zdecydowanie należał do drużyny gości 6:2, jednak Jastrzębie odrobiło straty 8:7. Odrobione straty nie pozwoliły im wyjść na prowadzenie i cała partię to Skra była na prowadzeniu. Błędy w ataku i przyjęciu spowodowały, ze to byli Mistrzowie Polski wychodzą zwycięsko w tej parti 25:21 obejmując prowadzenie w całym meczu 1:0.
Drugi set rozpoczął się zdecydowanie lepiej dla podpieczonych trenera Piazzy. Bloki na Michale Winiarskim i Mariuszu Wlazłym, do tego ataki ze środka, doprowadziły do pierwszej przewagi 8:6 dla Jastrzębia. Nie trwała ona jednak długo ponieważ goście bardzo szybko odrobili straty i znów tak jak w pierwszym secie wyszli na prowadzenie, które utrzymywali do samego końca partii znów kończąc ją zwycięsko 25:20.
Gospodarze zdecydowanie nie odpuszczali i walczyli do samego końca o czym świadczył wynik trzeciego seta, gdzie walczyli punkt za punkt. Do pierwszej przerwy technicznej 8:7 dla Jastrzębia, jednak znów goście nadrabiali straty doprowadzając do kolejnych remisów. To udanym ataku w dziewiąty metr, w wykonaniu Winiarskiego Skra obejmuje prowadzenia na drugiej przerwie technicznej 16:15. Sytuacja zaczęła być analogiczna do dwóch poprzednich partii ponieważ do końca seta, podpieczonym Roberto Piazzy nie udało się odrobić trzy punktowego prowadzenia. Jastrzębie zaczęło popełniać podstawowe błędy takie jak: błąd w przyjęciu i ataku, co ewidentnie przełożyło się na wynik. Nie ulega również wątpliwości, że zawodnicy Miguela Falasci przewyższali swoich rywali precyzją. Po błędzie z zagrywki Gierczyńskiego Skra wygrywa seta 25:20 i cały mecz 3:0 zdobywając trzecie miejsce w rankingu tegorocznych rozgrywek Plus Ligi.
MVP: Facundo Conte