Recenzje

Prawo odwagi – siła, która na zawsze odmieni Twoje życie
Twoje lęki to więzienie, które zamyka Cię w obrębie ograniczonych działań. Im mniej będziesz się bać, tym bardziej silniejszy i tym pełniejsze będzie Twoje życie.”
To jedna z wielu maksym w książce „Prawo odwagi”. Nie sposób nie zorientować się, że całość dotyczy motywacji człowieka do działania. Wiele uprzedzeń i lęków steruje naszym życiem dlatego  tutaj znajdziesz wiele wskazówek, jak sobie z tym radzić.
Fabuły nie da się za bardzo opisać ponieważ „Prawo odwagi” to rodzaj poradnika. Człowiek to istota, w której zakorzenione są  pewne przekonana i lęki, które usilnie powodują, iż nasze marzenia i plany nie są realizowane.
Robert Greene, to wybitny, znany na całym świecie psycholog. Jego książki „48 praw władzy”, czy „Sztuka uwodzenia” to słynne poradniki, które cytuje nie jeden psycholog czy zwykły „szary” człowiek. Nie dziwi więc fakt, iż w tej pozycji autor również skupia się na doradzaniu, czy też zwróceniu uwagi na pewne negatywne cechy ludzkie. Miłym zaskoczeniem jednak jest tutaj postać rapera Curtisa Jacksona, czyli 50 Centa. Współautor opisuje całe swoje życie. Jest to swego rodzaju autobiografia ponieważ ukazuje jeszcze wczesne lata dzieciństwa, kiedy to zaczynał sprzedawać narkotyki na ulicach, aż do założenia własnej wytwórni płytowej. Nie zabraknie tam również miejsca na informacje o groźnym zamachu na jego życie dzień przed premierą jego pierwszego albumu. Kto inny mógłby pisać o odwadze i motywacji do działania, jak nie osoba, która została dziewięciokrotnie postrzelona, w stanie krytycznym leżała w szpitalu, lekarze nie pozostawiali cienia szansy na przeżycie, a on jednak zostaje światowej sławy artystą.
„Prawo odwagi” polecam wszystkim tym, którzy interesują się psychologią i rozwojem osobistym, ale nie tylko. W dzisiejszym pokręconym szybkim świecie, odwaga to towar deficytowy, więc warto uzupełnić jej braki, dzięki, między innymi, histori ludzi, którzy w niektórych momentach mieli jej aż nad to.

 

Zrozum: jesteś jedyny w swoim rodzaju. Twoje cechy charakteru, to rodzaj mieszanki chemicznej, która już nigdy się nie powtórzy w dziejach ludzkości. Masz swoje własne unikatowe pomysły, swój rytm i sposób patrzenia na świat, który stanowi o Twojej sile a nie słabości. Nie możesz się bać swojej wyjątkowości  i nie wolno Ci się przejmować tym, co myślą o Tobie inni.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s