Lifestyle

Teraźniejszość jest wszystkim co mamy

To bez sensu.
Bezmyślnie.
Bezrozumnie.
Nieinteligentnie.
Nonsensownie.
Zbytecznie
i po prostu
głupio

Jest rozwodzić się nad przeszłością, która Cię rani.

krystianbujak.pl

 

Takie rozważania z serii „weekendowe poranki”, naszły mnie dzisiejszego dnia.
Zapewne nie dostane za to Nagrody Nobla i nawet o nią nie zabiegam, bo gdybym ją jakimś cudem dostała, to ja i wówczas moje nadmuchane ego, moglibyśmy się razem nie pomieścić w moim małym mieszkaniu. Ale jeżeli jakimś cudem doczytasz ten tekst do końca i przez chwilę pomyślisz, że warto byłoby coś jednak zmienić, a przynajmniej spróbować, to to będzie dla mnie największa nagroda.
Boimy się o swoją przyszłość. To zrozumiałe, parząc na niestabilny rynek pracy, przepychanki polityczne, zawirowania ekonomiczne i statusy społeczne. Coraz częściej słyszymy „nic nie jest pewne w życiu”. Trochę w tym racji. Praca dziś jest, a jutro za dwadzieścia lat pracy dostajesz wypowiedzenie, bo na twoje miejsce czeka już, córka znajomego Twojego dyrektora. Co cztery lata zmienia się rząd, wprowadzający porządki po porządkach, do których my musimy się dostosować. Co chwilę słyszymy o podwyższonym wskaźniku rozwodów, nie tylko wśród celebrytów, ale też naszych dalszych czy bliższych sąsiadów.
Wniosek: „faktycznie, nic nie jest pewne w życiu”, więc nie ma co myśleć o przyszłości. Nie do końca tak jest, ale na potrzeby tego tesktu, przyjmijmy, że można się z tym zgodzić. O przyszłości będzie… w przyszłości.

 

Mamy tendencje do myślenia o dwóch rzeczach, o tym co było i o tym co będzie.
O ile myślenie o tym co będzie nie jest aż tak niebezpieczne, a w niektórych przypadkach, wręcz wskazane, o tyle rozwodzenie się na temat przeszłości  to czyste zabójstwo dla Twojego mózgu i serca.
„Gdybym tylko mógł/a cofnąć czas”…
„Ile bym dał/a żeby tamte chwile wróciły”…
„Gdybym mógł/a cofnąć się w czasie zrobił/abym to inaczej”…
Kojarzysz takie teksty, takie myśli?
Jeżeli nie to gratuluję. Jeżeli tak, to nie martw się nie jesteś jedyny/a, 99% ludzkości pewnie się na tym złapało.
Tylko jak to jest, że część z tych osób, potrafi się podnieść po porażce, a część dalej w niej się babra, zaprzepaszczając szanse na lepszą teraźniejszość.
Oni zrozumieli jedną ważną zasadę:

 

„Jedyne co masz to TERAZ. 
Jedyny czas jakim rozporządzasz 
jest chwila obecna”
Po co więc marnować czas na coś co już było, na co nie ma się wpływu?
Wiem, że ciężko zapomnieć
Wiem, że boli
Wiem, że żałujesz.
Ale skoro ja to wiem i Ty to wiesz, to czemu tego od DZIŚ nie próbować zmienić.
Nie chodzi mi o to by teraz rzucić wszystko i iść nową polną drogą i zrywać kwiaty na łące bo nagle stałe/aś się nową osobą. Chodzi o stopniowy sposób zmiany myślenia.
Zacznij skupiać się na tym co masz w TEJ CHWILI, do czego dążysz W TYM MOMENCIE. Na początek myśl o tym kilka razy dziennie, zapisuj sobie to co masz, za co jesteś wdzięczny, co chciałbyś jeszcze mieć, z kim chciałbym to dzielić.
Rób cokolwiek: szydełkuj, wyszywaj, haftuj, pisz, dzwoń, ćwicz, śpiewaj, tańcz, recytuj tylko przestań cięgle myśleć o tym co było!
Co było nie wróci.
Nawet mimo Twoich szczerych chęci.
Nawet jeżeli się powtórzy, to nigdy nie będzie takie samo jak wczesniej.
Czytasz to i w głowie pojawia się teskt „łatwo Ci powowiedzidzieć” „mądra sie znalazła”, „myslisz, że to takie łatwe”. Nie wcale tak nie myślę i dlatego napisałam ten tekst.
Wcale nie napisałam, że będzie łatwo, ale gwarantuje Ci, że jeżeli nie spróbujesz to dalej będziesz się zastanawiać, mysleć, rozwodzić, a w końcu wkur..ać, bo stracisz kontrolę nad swoim życiem. Podporządkujesz ją czemuś co miało miejsce w przeszłości i nawet nie dostrzeżesz jak wiele tracisz w teraźniejszości.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s