Recenzje

Czy mężczyźni są światu potrzebi ?

 
 
Janusz L. Wiśniewski w książce „Czy mężczyźni są światu potrzebni” zadaje bardzo ważne pytanie, na które stara się odpowiedzieć w swojej publikacji. Nie robi tego z punktu widzenia samego mężczyzny, ale swoje wnioski popiera naukowymi dowodami. To czyni tę książkę wartościową pod względem naukowym.
 
 
Ciężko jest odpowiedzieć, bądź czysto określić jej fabułę. Po tytule nie sposób się nie domyślić, iż będą to krótkie rozważania na temat mężczyzn, ich zachowań w wytyczonych sytuacjach, bądź o ich stosunku do kobiet czy też poszczególnych sytuacji. Tym sposobem dowiadujemy się jaki mężczyzna ma stosunek do seksu, a jak podchodzi do tego kobieta. Dlaczego kobieta dużo mówi, a mężczyzna jest oszczędny w słowach, bądź po prostu przy kobiecym monologu się wyłącza. Dlaczego kobieta rozważnie selekcjonuje partnerów seksualnych, tudzież ewentualnych kandydatów na ojca ich dzieci, a mężczyzna myśli tylko o tym, by oddać nasienie. Czego tak naprawdę boją się mężczyźni i dlaczego boją się o tym mówić.
 
 
Zabawne jest częste porównywanie zachowań mężczyzn do zachowań małp czy szympansów. Z jednej strony nie powinno to dziwić, skoro z naukowego punktu widzenia to właśnie od nich się wywodzimy, jednak że czytając te porównania, często nie sposób się nie uśmiechnąć.
 
 
Nie każdy mężczyzna podjął by się napisania poradnika o swojej płci. Janusz L. Wiśniewski podchodzi do tego na poważnie, ale jednocześnie z humorem. Dzięki temu więcej informacji trafia do czytelnika ponieważ w książce tej, nie są ukazane czyste naukowe fakty, ale również humor, czy satyra.
 
 

„Kobieta, aby pójść do łóżka z mężczyzną, potrzebuje bliskości, zaufania, czy poczucia więzi. Mężczyzna – przeważnie – potrzebuje tylko miejsca…”.

 

„Mężczyźni to dziwne stworzenia. Boją się dentysty, wypadania włosów i tego, że ich telefon komórkowy nie będzie miał zasięgu. Najmniej boją się tego, że są w stanie degradacji i zaniku.”

 

Czy mężczyźni są światu potrzebni?” to Janusza l. Wiśniewskiego to 125 stron fajnego poradnika nie tylko dla mężczyzn, ale zarówno dla kobiet. Nie ważne czy Twój mężczyzna po sobie sprząta, wysłuchuje Twoich narzekań, przytula Cię w momencie gdy tego potrzebujesz, czy też nie. Ogląda mecze z kolegami w momencie gdy Ty twierdzisz, że nie spędza z Tobą wystarczająco dużo czasu. Mimo wszystkich mniejszych, bądź większych wad jakie mają mężczyźni, DROGA KOBIETO i tak są światu potrzebni, czy tego chcesz, czy nie. Bo nie miałabyś na kogo narzekać, na kogo się złościć, o kogo martwić, na kim polegać. Nie miałabyś się dla kogo stroić, nie miał by cię kto adorować, nie miałabyś na kim budować swojej wartości… i piszę to jako obiektywna kobieta bez jakiegokolwiek cienia złośliwości.

 

„Świat bez mężczyzn, nawet jeśli możliwy, nie byłby dobrym miejscem, byłby zbyt pusty, nudny i smutny, i byłoby w nim przejmująco zimno. Bo mężczyźni  są kobietom potrzebni. I to bardzo…”.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s