Lifestyle

KAMERA – AKCJA, CZYLI RUSZYŁ 41. FESTIWAL FILMOWY W GDYNI


W dniu dzisiejszym ruszył 41. Festiwal Filmowy organizowany co roku w Gdyni. Tak się składa, że mam to szczęście mieszkać w tym pięknym mieście, w związku z czym, w najbliższych dniach na pewno nie zabraknie relacji oraz zdjęć z tego wydarzenia 🙂
Ale teraz kilka istotnych faktów.
Jak można się zorientować w tym roku Festiwal organizowany jest już po raz 41 i trwa w dniach 19-24 września. W tych właśnie dniach wyświetlane będą filmy, które będą  brały udział w konkursie oraz te, które w tym konkursie udział już brały. W ostatni dzień Festiwalu, na uroczystej gali, poznamy tegorocznych laureatów w czterech kategoriach.

 

W zasadzie to nie kategorie tylko poszczególne konkursy, a są nimi:
  • Konkurs Główny
  • Konkurs Inne Spojrzenie
  • Konkurs Młodego Kina
  • Konkurs Fabularnych Filmów Krótkometrażowych.
Skład jury w poszczególnych konkursach jest bardzo zróżnicowany: od aktorów, reżyserów, scenografów po montażystów. Moją uwagę natomiast skupiło jury Konkursu Młodego Kina. Dlaczego?

 

Jak sama nazwa konkursu wskazuje, dotyczy on młodych twórców, można więc się spodziewać, iż o jego wynikach będą decydować młodzi artyści. Studiując oficjalną stronę 41. Festiwalu Filmów w Gdyni,http://www.festiwalgdynia.pl/ przekonałam się, że moje przeczucie mnie nie zawiodło. Jednak to co tam zobaczyłam przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nie sądziłam bowiem, iż młodzi, są … aż tak młodzi.

 

Troje ludzi: Dagmara, Łucja i Czarek – niby nic w tym dziwnego, ot dwie dziewczyny, jeden chłopak, ale jest cos co ich wyróżnia, a mianowicie… wiek. Okazuje się, że mamy do czynienia z dwiema licealistami oraz gimnazjalistą. Trójka młodych ludzi, która nie ukończyła jeszcze 18 lat, a nawet 16 zasiada w jury jednego (zaraz po Orłach) z największych festiwali filmowych, które są organizowane w Polsce.

 

Jak to możliwe?
Czytając ich sylwetki, dowiadujesz się, że są już laureatami kilku konkursów filmowych i oczywiście kino to ich ogromna pasja.
Jaki z tego morał?

Jeżeli skupiasz się na realizacji swojej prawdziwej pasji i robisz coś z wnętrza swojego serca, wiek i doświadczenie nie mają znaczenia. Wtedy tworzysz coś co może wznieść Cię nad wyżyny i doprowadzi do tego, że swoją postawą będziesz inspirować innych do działania.

A jakie są Wasze ulubione filmy?
Macie swoich tegorocznych faworytów?

kino_goplana_wnetrze_obecnie_001

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s