Lifestyle

Czarny protest, 3 października

Kobiety mają swój głos. Szkoda tylko, że w tak tragicznych okolicznościach. Ponieważ sama jestem kobietą, to co dzieje się w naszym kraju od kilku dni, po prostu mnie przeraża.

3 października kobiety, które nie zgadzają się na to, by politycy decydowali o ich życiu i zdrowiu porzucą dotychczasowe obowiązki i wyjdą na ulice zamanifestować swoje zdanie.

I bardzo dobrze.

Pytanie tylko czy w XXI wieku, żyjąc, w teoretycznie wolnym kraju, musimy posuwać się do tak drastycznych metod, by móc wyrazić swój głos?


images
To co obecnie dzieje się w naszym kraju, dowodzi temu, ze kobiety stanowią mniejszość. Sytuacja której doświadczamy jasno daje Nam do zrozumienia, że rzadko, a w niektórych przypadkach, wcale, nikt nie liczy się z naszym zdaniem.

Skoro ktoś obcy, który nigdy w życiu nie widział mnie na oczy i pewnie nawet nie wie o moim istnieniu, zabiera mi prawo do decydowania o MOIM ciele i MOIM zdrowiu, to jakie prawo mi zostawia?

 

Decydowania o tym w co ubiorę się rano?
Do jakiego sklepu pójdę na zakupy?
Na jaką partię polityczną zagłosuję w najbliższych wyborach?
Z kim zbuduję związek? Chociaż nie. Do tego ostatniego też niektórzy z Nas nie maja prawa, bo związki jednopłciowe w aspekcie prawa, są zakazane.

Akcja „My body my choice” – świetna mocna sprawa, która mam nadzieję, że 3 października przyniesie pozytywny skutek. Zachęcam do niej wszystkie z Was, które z tą maksymą się zgadzają. A te które są jej przeciwniczkami, zachęcam do refleksji, jeżeli nie na temat kobiecego życia, to do tego, jakie prawo jako kobieta Ci pozostanie, jeżeli prawo do własnego życia, ktoś Ci odbierze?

Wiem, że mój wpis nic nie zmieni, bo jest o wiele więcej akcji prowadzonych w tym względzie, ale chciałabym, abyście mogły (być może w tym miejscu) na ten temat się wypowiedzieć. Ja popieram i całym serduchem jestem z Wami 🙂
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s