Lifestyle

Kobieto! Jestem z Ciebie dumna !

 

Jestem dumna! Naprawdę jestem dumna z tego, że jestem kobietą. A w dniu dzisiejszym już szczególnie. Cieszę się, że w tych szczególnych dla Nas chwilach potrafimy się zjednoczyć. Nikt mi nie wmówi, że kobieta to słaba płeć.

Ktoś decyduje za Nas. Tak było jest i pewnie jeszcze niejednokrotnie będzie. To, że ktoś decyduje o moim zdrowiu, wiadomo odkąd powstał NFZ, ale to, ze ktoś decyduje o moim życiu, przeszło moje najśmielsze, najgorsze oczekiwania.

O tym, że popieram czarny protest pisałam kilka dni temu. Zapewniam, że od tamtej pory nic się w tej kwestii nie zmieniło. I też dlatego jestem dumna. Jestem dumna, że jadąc w tej chwili pociągiem do Warszawy, siedzę na przeciwko dziewczyny, która ma na sobie czarną bluzę ze specjalnie wyhaftowanym napisem „Martwa, dziecka nie urodzę. #czarnyprotest 3.10”. To ciche, a zarazem ostentacyjne wołanie o prawa tej młodej kobiety, która zapewne w dniu dzisiejszym rozpoczyna rok akademicki.

To dowód na to, że ma rozum i go używa. Podejrzewam, że używa go bardzo często, tym bardziej, że, by móc w dniu dzisiejszym założyć taką stylizację, musiała się w to ogromnie zaangażować.  Jej nie wystarczyło wstać rano i założyć czarny t-shirt lub koszulę. Ona postanowiła wydrukować, wyhaftować (jak zwał, tak zwał) sobie taką bluzę, która mam nadzieję, że po dzisiejszej akcji, nie będzie jej już więcej potrzebna.

ru-0-r-660660-q-80-n-87ac915e484bda48e8b402511faf637bstwo08dgczar

Z takich kobiet jestem dumna.

Jestem też dumna z tych wszystkich, które wyjdą na ulicę, by głośno wypowiadać swoje rację. Z tych, które nie mogą wyjść na ulicę, ale protestują w każdy inny możliwy sposób, w każdym możliwym środku masowego przekazu ect. By po prostu walczyć o swoje. O coś co teoretycznie nawet nie powinno podlegać żadnej dyskusji.

Żałuję, że nie mogę zrobić Martynie zdjęcia, bo to jawne wykorzystanie wizerunku, ale wiem, że takich Martyn w dniu dzisiejszym jest bardzo dużo. I z tego jestem dumna. To pokazuje, że razem naprawdę możemy więcej.

I wierzę w to, że Nam się uda.

Wierzę, że jesteśmy jednością.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s