Recenzje

„Szósty” – Agnieszka Lingas – Łoniewska

Kolejna książka Agnieszki Linags-Łoniewskiej, która trafiła w moje ręce i przeszła przez moje oczy. Kolejna książka, kolejna fabuła, zamysł i styl ten sam. Mamy do czynienia z problemem, przeszłością, wielką miłością i przeciwnościami losu.

Marcin i Alicja już kiedyś się spotkali. Nic o sobie nie wiedzieli, a jednak los ponownie połączył ich tym razem na dłużej. Tym razem z inna dawką doświadczeń i emocji. Emocji nad, którymi ciężko im zapanować. Wszystko owiane morderstwem w tle, morderstwem zielonookich blondynek. Ich rodzące się uczucie wystawione jest na ciężką próbę, z policyjną rzeczywistością.

Książka naszpikowana jest emocjami rodzącymi się między głównymi bohaterami. Z każda kolejną stroną czytelnik poznaje walkę jaką Alicja i Marcin podejmuje, by mimo wszystko móc wieść wspólne, szczęśliwe życie. To taka niestety mało realistyczna miłość, ale nie niemożliwa. I to jest właśnie piękne w fikcji literackiej, że nawet gdy wiesz, że coś w twoim życiu prawdopodobnie się nie zdarzy, że taka miłość w realu, nie istnieje – czytasz do końca. Bo w głębi duszy marzysz o podobnym uczuciu.

Autorka miała bardzo fajny pomysł, który w miarę możliwości postanowiła wpasować w nasze polskie realia. W realia katowickiej policji. Czy jej się udało, to musisz sam ocenić. Ja nie mam poczucia, że czas spędzony na „Szóstym”, był stracony, choć w pewnym momentach miałam wrażenie, że odlatuje do mało realistycznego świata.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s