Recenzje

„Prawo przyciągania” – Simone Elkeles

Druga część cyklu „Idealna chemia”, w wykonaniu Simone Elkeles nie jest już dla mnie takim wyzwaniem jak pierwsza. Chociaż wyzwanie to słowo nad wyraz. Poznajemy brata Alexa, bohatera pierwszej części. Po roku nieobecności w kraju, Carlos przyjeżdża do Ameryki, pozostawiając w Meksyku mamę i młodszego brata. Pod opieką Alexa ma rozpocząć nowe, co najważniejsze, lepsze życie. Trochę buntownik w wyboru, a trochę ukształtowany przez życie. Na swojej drodze spotyka Kiarę, córkę właścicieli domu, w którym mieszka. Nie trudno się domyślić, że tych dwoje w końcu połączy gorące, trwałe uczucie, ale nie zabraknie w tym wielu przygód.

„Prawo przyciągania” nie wątpliwie jest powieścią lżejszą niż jej poprzedniczka „Idealna chemia”. Jest napisana w identyczny sposób. Podobne problemy, podobne rozwiązania i zakończenie. Może właśnie to jest syndrom kontynuacji. Przeważnie druga część jest gorsza niż pierwsza i w moim odczuciu, w tym przypadku tak jest. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ta część była pisana na siłę. Gdybym była na miejscu autorki, choć nie jestem , wolałabym kontynuować watek Alexa i Britthany, niż skupiać się na reszcie rodziny. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

Lekko i niezobowiązująco – tak czyta się powieść Simone Elkeles. W przypadku drugiej części miałam monety, w których czułam, że mam do czynienia z literaturą dla nastolatków. No bo nie oszukujmy się ona taką właśnie jest, co nie znaczy, że nie da się jej przeczytać. Gdybym jednak miała wybierać pomiędzy „idealną chemią”, a „Prawem przyciągania”, zdecydowanie wybrałabym tą pierwszą pozycję.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s