Lifestyle · Motywuj

Ucz się nie tylko od najlepszych, od tych nie najlepszych też się ucz, ale tylko najlepszych rzeczy

W literaturze motywacyjnej istnieje taki trend, by uczyć się tylko od tych najlepszych. Coś w tym na pewno jest, bo bycie najlepszym powoduje, że automatycznie chcesz takiej osobie dorównać. Myślisz sobie „skoro jemu się udało to mi też może”, „on może, a ja nie?”. Dlatego o wiele łatwiej uczyć się od tych naj… lepszych. Ale co z tymi, którzy najlepsi nie są, którym w życiu po prostu (jeszcze) nie wyszło? Czy oni są gorsi?

Na pewno. Są gorsi od tych najlepszych, ale czy od nich nie możemy się uczyć?

Jestem przekonana, że oni są jeszcze lepszymi nauczycielami, niż Ci, który są „gwiazdami”, cele brytami, czy prezesami firm. Ci, których przed chwilą wymieniłam, często nawet na nas nie spojrzą. Zaślepieni tym swoim blaskiem, często nie widzą drugiego człowieka. No i w sumie logiczne, bo skoro blask ich oślepia, to nic nie widzą, poza sobą. Oczywiście teraz generalizuje.

Człowiek, któremu nic się nigdy nie chce. Który jedyne co potrafi to narzekać i w tej dziedzinie często nie ma sobie równych. Człowiek, który ledwo otworzy rano oczy, już jest zmęczony może Cię bardzo dużo nauczyć. Patrząc na niego wiesz kim na pewno nie chcesz być w przyszłości, więc świadomie podejmujesz decyzję, że nie narzekasz (przynajmniej w tak dużej ilości). Nie chcesz być szlachtą, więc pracujesz dwa razy ciężej, bo jesteś wiadomy, że kiedyś taka postawa na pewno przyniesie efekty.

Dlaczego ucz się absolutnie od wszystkich. Obserwuj ich, wyciągaj wnioski z ich postawy i codziennie stawaj się lepszy, nie tylko od tych nie najlepszych, ale też od siebie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s