Lifestyle

Wróżka prawdę Ci powie

To już dziś, to właśnie ta chwila. Dziś wieczorem przezywamy Andrzejki, czyli magiczny czas wróżb. No właśnie jak to z tym jest? Wierzyć we wróżby, czy raczej traktować je z przymrużeniem oka?


Tradycja mówi, że wieczór andrzejkowy miał na celu pomóc kobietom poznać imię swojego przyszłego wybranka. Pochodzi od greckich słów oner, andros, który w wolnym tłumaczeniu oznacza męża i mężczyznę. W związku z tym we wróżbach przede wszystkim chodziło o odnalezienie odpowiedzi na pytania związane z miłością. Jak wiadomo miłość przychodzi do Nas niespodziewanie często w najmniej odpowiednim momencie. Ale czy można się na nią przygotować?

Po to właśnie są wróżby. Zamawiasz seans u wróżki, piszesz do niej maila lub oglądasz ją na youtube (tak, tak teraz technika poszła do przodu i można oglądać przepowiednie na Internecie) i nagle okazuje się, że w przeciągu kilku tygodniu lub miesięcy Twój ukochany pojawi się w Twoim życiu. Pytanie tylko na ile to wszystko może być prawdą.

Moim zdaniem w tej całej zabawie nie chodzi o karty tarota czy wosk. Chodzi tylko o to, że gdy ktoś kto teoretycznie widzi Twoją przyszłość da Ci jasną wskazówkę co stanie się w przeciągu kilku miesięcy, zaczynasz w to wierzyć więc podświadomie postępujesz tak, że Twoje „wróżba” w końcu się spełnia. I jeżeli jest to pozytywna rzecz, to świetnie. Gorzej gdy okazuje się, że na miłość lub inną sytuację będziesz jeszcze musiała poczekać. I co wtedy? Nastawiasz się negatywnie, no bo skoro wróżka kazała mi czekać dwa lata na spotkanie z „tym jedynym” to po co zwracać uwagę na otaczających mnie mężczyzn?

Uzależniamy swoją przyszłość od przypadkowo spotkanych ludzi. Dlatego traktujmy takie wieczory jak dobrą zabawę, ale nie jak wyrocznię, która lepiej od Nas wie co jest dla Nas dobre.

A jak to jest u Was? Wierzycie we wróżki i woskowe przepowiednie? 🙂

Reklamy

Jedna myśl na temat “Wróżka prawdę Ci powie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s