52/2017 · Lifestyle · Recenzje

Akcja 52 na 2017

read-369040_1280

Nie, w tytule nie chodzi o żadne wymiary, ani nie jest to specjalny kod numerologiczny, który zrozumieją nieliczni. W sumie jestem przekonana, że na pewno nieliczni zrozumieją ponieważ już nie raz brali udział w takiej akcji. O co chodzi?


W każdym roku kalendarzowym są średnio 52 tygodnie. W tym roku postanowiłam wziąć udział w corocznej akcji „52 książki w danym roku”. Podejrzewam, że nawet nie świadomie od kilku lat biorę w tej akcji udział, lecz nigdy jeszcze nie prowadziłam z niej żadnej dokumentacji. Ponieważ nadchodzi czas postanowień noworocznych, wyznaczania sobie celów i realizowania ich, postanowiłam jednym z takich celów się z Wami podzielić.

W 2017 roku mam zamiar przeczytać (minimum) 52 książki, tak by choć spróbować obalić niepokojące statystyki, które bezlitośnie wskazują, iż Polak czyta średnio dwie książki na rok, a 65 % naszego społeczeństwa nie czyta wcale. Oczywiście przede wszystkim robię to dla własnej satysfakcji, ale mam też w tym swój ukryty cel.

Chciałabym swoim postanowieniem zachęcić również Ciebie do tego byś się do mnie przyłączł/a. Książki nie robią krzywdy, nie ma się po nich żadnych zakwasów i gdy masz konto w jakiejkolwiek bibliotece, nie musisz nawet wydawać żadnej gotówki, by brać w nim udział. W zamian za to będziesz świadkiem wielu wspaniałych historii, pobudzisz swoją wyobraźnią, być może zmotywujesz się do jakiegoś działania i na pewno wzbogacisz swoje słownictwo. Czyli: same pozytywy.

W całej akcji możesz mieć tylko jeden problem: brak pomysłu na 52 tytuły. Dlatego chciałabym byśmy wszyscy za pośrednictwem komentarzy dzielili się swoimi pomysłami na kolejnych autorów, tytuły i postępy w postanowieniach.

Pamiętaj, że im większej liczbie osób powiesz o swoich pomysłach i planach, tym trudniej będzie Ci się z nich wycofać, a co za tym idzie, będziesz dążyć do ich realizacji. A gdzie znajdziesz więcej ludzi, jak nie w Internecie.

To jak „Zaczytamy się razem?” 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s